Tu czeka praca – branże z niedoborem pracowników

Data dodania: 25.10.2016


Według wszystkich danych polski rynek pracy jest w coraz lepszej kondycji. Wzrasta średnie wynagrodzenie, maleje wskaźnik bezrobocia, a coraz więcej pracodawców deklaruje chęć zwiększenia zasobów ludzkich w swojej działalności. Niektóre dziedziny rynku pracy już dzisiaj silnie odczuwają zjawisko nazywane rynkiem pracownika i niedobór kandydatów na poszczególne stanowiska. Jednak z perspektywy kandydatów jest to możliwość znalezienia atrakcyjnej pracy w krótkim czasie. Oto branże z niedoborem pracowników, w których bez problemu można znaleźć zatrudnienie.

Sprzedaż – najwięcej ofert pracy

Branża sprzedaży jest niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o ilość ogłoszeń o pracę. Co ciekawe, możliwości pracy w sprzedaży jest tak wiele, że niemal każdy powinien odnaleźć ścieżkę kariery dla siebie. Nie brakuje ofert zarówno dla pracowników w zwykłych placówkach handlowych, ale zdecydowanie największe zapotrzebowanie widać w wyspecjalizowanych branżach. Potwierdza to również raport grupy Manpower Niedobór Talentów 2015, w którym stanowisko przedstawiciela handlowego znalazło się na liście 10 zawodów najbardziej dotkniętych problemem braku pracowników.


Zobacz ogłoszenia o pracę w sprzedaży i nie tylko: szukampracy.pl


Specjaliści nowych technologii

Ponieważ niemal każda dziedzina życia czerpie dzisiaj z nowych technologii nie dziwi ogromne zapotrzebowanie na specjalistów właśnie z tej branży. Pracodawcy szukają przede wszystkim programistów, webdeweloperów, testerów oprogramowania, ale też ekspertów od administrowania systemami i bazami danych. Oferty pracy na portalach pojawiają się dość regularnie, jednak firmy szukają najlepszych kandydatów również w nieco bardziej wyrafinowane sposoby, głównie przez headhunterów czy networking. Nie jest bowiem tajemnicą, że IT to jedna z branży, w których to pracownicy częściej mogą wybierać, u kogo chcą się zatrudnić – a nie odwrotnie.

Pracownicy budowlani

Branża budowlana od jakiegoś czasu przeżywa prawdziwe odrodzenie, co przekłada się także na zapotrzebowanie firm z tego sektora na nowych pracowników. Rekrutacje dotyczą zarówno osób z wyższym wykształceniem, a więc inżynierów i architektów, jak i pracowników typowo fizycznych. Zatem przeglądając oferty pracy można znaleźć ogłoszenia dla monterów instalacji czy spawaczy, ale też dla kierowników budowy, projektantów czy inspektorów nadzoru.

Pracownicy fizyczni w cenie

Na portalach z ofertami pracy widać także bardzo dużo ogłoszeń skierowanych do wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Wiele ofert rekrutacji dotyczy zawodowych kierowców, ale nie brakuje też propozycji dla pracowników budowlanych, magazynów przy przemysłu i produkcji. Dość dużo ofert znajdą też kandydaci zainteresowani pracą w ochronie.


Nowoczesny portal z ofertami pracy z każdej branży: szukampracy.pl